تاریخچه زعفران

تاریخچه زعفران

سرگذشت زعفران

در این مقاله سعی شده تا بخشی از تاریخچه زعفران را بازگو کند.

نام زعفران

زعفران با نام علمی کرکوس ساتیوس Crocus Sativus از خانواده زنبقیان Iridaceae می باشد. در برخی منابع ، مثلا در دائره المعارف آمریکانا Americana Encyclopedia ذکر شده است که این کلمه از کریکوس Corycus که نام منطقه ای در سیلیسیا Cilicia واقع در شرق مدیترانه می باشد گرفته شده است.

خاستگاه زعفران

عده ای مبداء زعفران را ایالت قدیم ماد ایران می دانند ، برخی از محققین نیز خاستگاه زعفران را در منطقه وسیعتری از کره زمین شامل یونان ، ترکیه ، آسیای صغیر و ایران میدانند.

در تاریخچه زعفران امده است که ایرانیان ضمن صدور زعفران به بسیاری از نقاط جهان باستان ، خواص آن را به یونانیها ، رومیها ، چینی ها و اقوام سامی از جمله عربها معرفی کردند و شیوه زراعت آن را در سده های اول تا چهارم هجری به امم اسلامی پیرامون مدیترانه آموختند.

به این ترتیب که نخستین زعفران زارها به وسیله ایرانیان تبعید شده توسط معاویه در نواحی شام دایر شدند ، سپس کاشت زعفران در شمال آفریقا و اندلس (اسپانیای اسلامی) وصقلیه (سیسیل) رواج یافت و اقوام ایرانی همچون رستمیان و بنوطبری در انتقال فرهنگ زعفرانکاری مؤثر بودند.

برای شناخت انواع زعفران میتوانید از این مقاله بازدید فرمایید.

ارزش زعفران

مستندات تاریخی تاریخچه زعفران  بیانگر این واقعیت است که ایرانیان از روزگاران کهن به زر و زعفران علاقه و توجهی بلیغ داشته اند به طوری که در جشن ها و سرور ها و مجالس بزم و نشاط مانند عروسی ها و اعیاد ، یا استقبال از بزرگان و زائران زر و زعفران نثار قدمها می کردند.

در برپایی با شکوهتر این گونه آئین ها ، ضمن آذین بندی و آینه بندان ، سکه های زرین و سیمین را به همراه زعفران و گل و نقل بر سر عروس و داماد یا شخصیتهای مورد نظر ، و گاهی همه حاضران در این گونه مراسم می ریختند.در دوره پارتها زعفران ایران به یونان و روم می رفت ، بعدا چین هم از مشتریان زعفران ایران شد. در عصر ساسانیان کاشت زعفران در قم و بون نیز رایج گردید و مرغوبیت محصول آنها شهرت یافت.

کاربرد زعفران

در سرگذشت زعفران امده است برخی ازمراسم زعفران را به تنهایی ، یا همراه با مشک وعنبر و عود دود می کردند و گلاب می پاشیدند.

درعصرهخامنشیان زعفران برای تزئین گرده های نان و معطر کردن خوراکها به کار می رفته است. فردیناند یوستی ضمن شرح زندگانی داریوش نوشته است: شاه ایران تن خود را روغنی معطر می مالید که عبارت بود از مخلوط روغن آفتاب گردان که در پیه شیر پخته و با زعفران و شراب خرما تهیه میشد.

در همان روزگار زعفران در پرداخت کاغذهای گران قیمت کاربرد پیدا کرد ، اما پیشتر از آن محلول زعفران به عنوان مرکب تحریر استفاده می شد ، و تا قرنها بعد در ترکیب مرکبهای تحریر مرغوب به کار می رفته است.

از انواع مرکب زعفرانی کم رنگ و پر رنگ (از زرد کمرنگ تا قرمز خونین) برای نوشتن عنوان فرمانها و نامه های سلاطین و خلیفگان و امرا ، و همچنین در تحریر عنوانها و سر فصلهای کتب و رسالات و نیز در تذهیب و تشعیر ، و در تصویرها و نقوش حواشی و متن استفاده می شده است. افزون بر اینها در تحریر دعاهای مقدس و همچنین تعویذها و طلسم های خاص بر روی کاغد و پارچه و گاهی کفن ، مرکب زعفران به کار می رفته است.

برای خرید زعفران اصل میتوانید با شرکت التون زعفران تماس بگیرید.

دیدگاه (1)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *